Më mbaj mend (për 1 muaj)

Evzi Kaja (Xiu) - Shoket E Lagjes

Ju lutemi që përkthimi të jetë sa më i saktë dhe pa përdorur Google Translate.
Faleminderit për kohën tuaj!

Gjuha origjinale e këngës


Teksti origjinal i këngës
Në qytet kur dal për kafe
Nuk janë rrugët si dikur
Muhabet nuk ka, as llafe
Ah moj shoqëri

Bosh janë rrugët e sokakut
Kanë mbet pleq edhe fëmijë
Ja qan hallin plaka plakut
Ku janë djemtë e ri

Plaka miell morri prej mahgjes
Ni buk shpie me na bo
Mu kujtuan shokët e lagjes
Nsofër skam asnjo

Shokët e lagjes ku i kam
Vendi krejt mu ka shkretu
Bosh sokaqet i kanë lan
Shum larg janë largu

Bosh janë rrugët e sokakut
Kanë mbet pleq edhe fëmijë
Ja qan hallin plaka plakut
Ku janë djemtë e ri

Plaka miell morri prej mahgjes
Ni buk shpie me na bo
Mu kujtuan shokët e lagjes
Nsofër skam asnjo (×2)
Gjuha e përkthimit


Titulli i përkthyer:


Teksti i përkthyer:


(Mund të lihet bosh)