Më mbaj mend (për 1 muaj)

Gjyste Vulaj - Kembegjata

Ju lutemi që përkthimi të jetë sa më i saktë dhe pa përdorur Google Translate.
Faleminderit për kohën tuaj!

Gjuha origjinale e këngës


Teksti origjinal i këngës
Une e di qe zemra ime kurr s'gabon
meriton fiton çfar do, deshiro
nëna befasirave jam, më lejo pra sonte t'kam
nesër e di kam me t'mungu, ke me m'dëshiru!

REF.
Po jo nuk din mengjesi, se qfar, i bjen nata
por as ti s'din qe mua, me thërrasin kembëgjeta
mos lejo nata nxet, sonte të na shkojë huq
me ledhatime zemër, ma fshij këtë buzëkuq (Refr.)

Nuk jam engjull por për ty kraht i ngjis
veq ket lojë me ty dua, me e nis
një mojito për fillim, do t'pelqej o shpiri im
ty agimi do te zbardh, ne krahrorin tim!

REF.
Po jo nuk din mengjesi, se qfar, i bjen nata
por as ti s'din qe mua, me thërrasin kembëgjeta
mos lejo nata nxet, sonte të na shkojë huq
me ledhatime zemër, ma fshij këtë buzëkuq
Gjuha e përkthimit


Titulli i përkthyer:


Teksti i përkthyer:


(Mund të lihet bosh)