Ylli Baka - As Ne Qiell As Ne Toke

Ju lutemi që përkthimi të jetë sa më i saktë dhe pa përdorur Google Translate.
Faleminderit për kohën tuaj!

Gjuha origjinale e këngës


Teksti origjinal i këngës
A moj zemer sa po vuaj
U treta ne dhe te huaj
Ketu larg ne fund te botes
Ku i lashe miqte edhe shoket

Ref.: Qani malet, qani detet
Per keto halle, per keto derte
Qani malet, qani gur't
O per ata qe skthehen kurre

Nuk di mallin si ta shuaj
Me thuaj zemer, me thauj
As ne qiell as ne toke
Bej te qaj e nuk qaj dot

Ref.: Qani malet, qani detet
Per keto halle, per keto derte
Qani malet, qani gur't
O per ata qe skthehen kurre

Mbeta vetem si jetim
Si zogjte ne shtegetim
Ku ta gjej une fatin tim
Joo nuk ka si vendi im

Bridge: Qani malet, qani detet
Per keto halle, per keto derte
Qani malet, qani gur't
O per ata qe skthehen kurre
Gjuha e përkthimit


Titulli i përkthyer:


Teksti i përkthyer:


(Mund të lihet bosh)