Më mbaj mend (për 1 muaj)

Bad Sight - Ne Enderr

Ju lutemi që përkthimi të jetë sa më i saktë dhe pa përdorur Google Translate.
Faleminderit për kohën tuaj!

Gjuha origjinale e këngës


Teksti origjinal i këngës
Ne Enderr t'shoh qdo nat
po du met pas niher ngat
s'muj mu ni rehat
nese ti je larg

Raptour 1 : ( Bad Sight )

Edhe n'kët nat tu menu për ty , m'nxuni mëngjesi
ni andërr m'qoj pi gjumi , se me ty ishte tjetri
kur kom nevoj për ata sy , ku je ti
tregom sa vlen ti , për sa pare ai t'blejti
e tash a t'kujtohen , puthjet pa asni fjal
sisha kon ma i lumtur , edhe botën me ma fal
najher t'shoh në andërr , as aty s'pom fal dashni
zemër dhimbja m'ka ardh afër , se ty të kam në largsi
dikur me ty i kalova , momentet ma t'mira n'jet
por ndarjen tonë , nuk e përjetova leht
deri tash tjetër s'kom gjet , e ti mdokët feston shpejt
veq per ni knaqsi , sa vjet mi shkatrrove krejt
qdo sekond me ty , ka pas vler n'jetën time
e kejt ato kujtime , jon bo pjes e rinis sime
u largove pa sqarime , veq me thaje lamtumir
gabova me ty u njoftova , por është gabimi ma i mir

Refren : ( Ram Kukaj )

Ne Enderr t'shoh qdo nat
po du met pas niher ngat
s'muj mu ni rehat
nese ti je larg

Ne Enderr pot shoh prap
qdo dit po vdes nga pak
s'muj mu ni rehat
kur zemer ti je larg

Raptour 2 : ( Bad Sight )

Ti sum besove kur un t'thojsha , t'du ma shum se vetën
vetën e lendojsha , sma nijke per jetën
ti sum besove , e m'thojshe s'din me dashuru
nime sen nuk kisha dit , se kurr s'dita met lendu
muj met urrejt me fjal , por që t'du um shkrun n'ball

muj me rrejt qe s'du met pa , por malli për ty shum m'ka marr
muj met premtu qe ni dit , kom met harru as s'kom met ndjeh
e at'her kur ndodh kjo , o dita kur t'hi nër dhe
e ti je ajo që ditën ma ke prish , natën nuk kom fjet
prap andrra ma e bukur ta dish , o kur ti merr pjes
amo kur qona pi gjumit , pe vrej ni munges
andrra zgat 6 sekonda , por mu mdoket sa ni jet
prap nuk e mallkoj diten , kur jem taku na
sa keq t'vjetrin me pas n'zemër , e tjetrin n'krah
edhe pse e ki humbur , ato qe t'boni t'lumtur
mos um lyp met harru , se ka mu kon e pamundur

Outro:

Ne enderr t'shoh duke u afruar
i endrroj buzet e tua
dashnia jon ska mbaruar

Ne enderr t'shoh duke u afruar
i endrroj buzet e tua
dashnia jon ska mbaruar
ende te dua
Gjuha e përkthimit


Titulli i përkthyer:


Teksti i përkthyer:


(Mund të lihet bosh)