Më mbaj mend (për 1 muaj)

Poni - Me Dhe Emrin Nene

Ju lutemi që përkthimi të jetë sa më i saktë dhe pa përdorur Google Translate.
Faleminderit për kohën tuaj!

Gjuha origjinale e këngës


Teksti origjinal i këngës
Zot o zot te qofsha fale!
Me dhe me te mirin djale!
Nate e dite ne krahe e mbaj !
Do tja mar o nusen me paje!

REF
Se ti je drite e shtepise ,
Ti je vule e dashurise ,
Pa gjume me ke lene ,
Me dhe emrin nene!

Strofa II
Cdo shtepi le te gezoje,
Me femije te mbreteroje dhe kur ka buke e kripe,
Ne shtepi femijet bejne drite!

REF
Se ti je drite e shtepise ,
Ti je vule e dashurise ,
Pa gjume me ke lene ,
Me dhe emrin nene!

Strofa III
Per ju shoqe per ju bija!
Nje urim e kam nga zemra
Te gjitha u trashegofshi ,
Te gjitha u befshi nena!!
Gjuha e përkthimit


Titulli i përkthyer:


Teksti i përkthyer:


(Mund të lihet bosh)