Më mbaj mend (për 1 muaj)

Klajdi Haruni - Vallja E Veres

Ju lutemi që përkthimi të jetë sa më i saktë dhe pa përdorur Google Translate.
Faleminderit për kohën tuaj!

Gjuha origjinale e këngës


Teksti origjinal i këngës
Shpirti më ka mbetur bosh
Si kalohet ky trishtim
Do t'i mbledh unë disa shokë
Deri vonë ne do të pijmë
Dikush gotat i mbush plot
Dikush luan në kitarë
Dhe humbas e vij tek ti
Kemi kohë ne pa u parë
Vallen do ta marr
Do ta djeg unë zjarr
Si atëherë kur jemi pa
Të dy , të dy
Vallen do ta marr
Do ta djeg unë zjarr
Si atëherë kur jemi pa
Të dy , të dy

Një mik nga Prishtina vjen
Rastësisht më flet për ty
Më thotë: shok, mos u mërzit
Prapë do të jeni bashkë të dy
Dikush gotat i mbush plot
Dikush luan në kitarë
Dhe humbas e vij tek ti
Kemi kohë ne pa u parë

Vallen do ta marr
Do ta djeg unë zjarr
Si atëherë kur jemi pa
Të dy , të dy
Vallen do ta marr
Do ta djeg unë zjarr
Si atëherë kur jemi pa
Të dy , të dy
Gjuha e përkthimit


Titulli i përkthyer:


Teksti i përkthyer:


(Mund të lihet bosh)