Më mbaj mend (për 1 muaj)

Kenge Per Femije - Jam I Lashte Se Jam Shqiptar

Ju lutemi që përkthimi të jetë sa më i saktë dhe pa përdorur Google Translate.
Faleminderit për kohën tuaj!

Gjuha origjinale e këngës


Teksti origjinal i këngës
Cdo femije ne kte bote
ka nje fis,miq e shoke,
ka nje vend ku ka ler,
ka nje nen' e nje atdhe.

cdo femij' mbi k'te tok,
ka nje gjuh', ka nje fe,
ka nje vend ku ka ler'
ka nje nen'e nje atdhe

ndaj buron nga zemra
dhe me qiellin kenga
jam i par' ndaj jam krenar
se un'jam shqiptar.
ndaj buron nga zemra
dhe me qiellin kenga,
jam i lasht'ndaj jam krenar
se un'jam shqiptar.
un'jam krenar
se jam shqiptar,
ndaj jam krenar
se jam shqiptar.
Gjuha e përkthimit


Titulli i përkthyer:


Teksti i përkthyer:


(Mund të lihet bosh)