Më mbaj mend (për 1 muaj)

Kenge Per Femije - Veza Apo Pula

Ju lutemi që përkthimi të jetë sa më i saktë dhe pa përdorur Google Translate.
Faleminderit për kohën tuaj!

Gjuha origjinale e këngës


Teksti origjinal i këngës
1.
Ikin vitet shkojnë
Pulat diskutojnë
Kush në jetë ka dal më parë
Ne apo vezë e bardhë (2x)

Fort u ndez debati
Sa u mblodh gjithë fshati
Mblidhen shpejt gjithë pularitë
Shkencëtarë, akademikë

Ref. Flasin kakarisin,
Botën e habisin
Nuk u gjen formula
Veza apo pula (2x)

2. Mblidhet parlamenti
Edhe presidenti
Ja partitë sherrin ndezin
Të pyesin këndezin (2x)

Unë- thotë kokoshi-
nga veza kam dalë
që e bëri pula
e kështu kështu me rradhë
Gjuha e përkthimit


Titulli i përkthyer:


Teksti i përkthyer:


(Mund të lihet bosh)