Më mbaj mend (për 1 muaj)

Kristi Popa - Ajo Çfarë Ndjej

Ju lutemi që përkthimi të jetë sa më i saktë dhe pa përdorur Google Translate.
Faleminderit për kohën tuaj!

Gjuha origjinale e këngës


Teksti origjinal i këngës
Një ditë orajen që është djali im pyeti për emrin “a ka ndonjë kuptim”?
I’a kam spjeguar dhe shpesh ma kujton emri im o babi është një konstelacion
Në emrin tënd është jeta edhe dashuria që gjithë njerëzit bashkon si një konstelacion
Prandaj o biri im ti sot e mban këtë emër që të mos ndjehesh i vetëm
që të mos ndjehesh i vetëm ndaj besoj

atje lart ka miljona jeteë që jetojnë e ekzistojnë kështu si ne
atje ka të rritur e fëmijë ndoshta janë si unë e ti
do të vijë dhe ajo ditë që në do i takojmë
do të vijë dhe ajo ditë që ne do i takojmë

O biri im ndoshta mund të thonë se nuk ka jetë tjetër si në tokën tonë
por unë besoj besoj me të vërtetë se si kjo jeta jonë nuk është e vetmja jetë jo jo jo
se ska mundësi që vetëm ne ta kemi jetën dhe yjet të dënohem kështu në vetmi
se ska mundësi që vetëm ne ta duam jetën e frikshme të jetosh i vetëm pa njeri
mjafton të shohësh qiellin dhe të hapësh mendjen nuk duhet asnjë teleskop për ta pranuar
që ne nuk jemi më vetëm që ne nuk jemi më vetëm ndaj besoj

atje lart ka miljona jetë që jetojnë e ekzistojnë kështu si ne
atje ka të rritur e fëmijë ndoshta janë si unë e ti
do të vijë dhe ajo ditë që në do i takojmë
do të vijë dhe ajo ditë që ne do i takojmë
Gjuha e përkthimit


Titulli i përkthyer:


Teksti i përkthyer:


(Mund të lihet bosh)