Më mbaj mend (për 1 muaj)

Jozefina Simoni - Një Det Të Dy

Ju lutemi që përkthimi të jetë sa më i saktë dhe pa përdorur Google Translate.
Faleminderit për kohën tuaj!

Gjuha origjinale e këngës


Teksti origjinal i këngës
Kur ti shkon e nuk të shoh
shpirti dritat fik
dhe vetmia më mbulon
asgjë nuk përgjigjet çdo gjë pushon, koha ndalon

Vjen… dielli mbi sy më ndizet
akujt e mbrëmjes shkrihen
dhe prapë sytë me ngjyra më vishen
më jep jetë, ti më bën të jetoj

Une sot me shpirt
të ty dorëzohem
gjithçka që kam me ty e ndaj
jeta si film, kur jam pa ty më ngjan bardh e zi

Si një det trazuar shkon
larg duken brigjet
jetojmë në të njëjtën botë
veç zemrat nuk shihen
çdo gjë pushon, koha ndalon
Gjuha e përkthimit


Titulli i përkthyer:


Teksti i përkthyer:


(Mund të lihet bosh)