Më mbaj mend (për 1 muaj)

Troja - One

Ju lutemi që përkthimi të jetë sa më i saktë dhe pa përdorur Google Translate.
Faleminderit për kohën tuaj!

Gjuha origjinale e këngës


Teksti origjinal i këngës
Paskan ardhe, o bijtë e Satanit,
Në tokë te Arbrit, ku hala pagët s'janë tha.
Paskan ba marveshje të msheft me hasmin.
Vllazninë e Arbërit, fort keq me përqa!

Tokën e Arberit, Zoti e ka bekue.
Amanet, Gjergji na ka lanë:
Nër krahë të shqipes, krejt fetë bashk me i ba
Gjuha e përkthimit


Titulli i përkthyer:


Teksti i përkthyer:


(Mund të lihet bosh)