Më mbaj mend (për 1 muaj)

Elina Duni - Taksirat

Ju lutemi që përkthimi të jetë sa më i saktë dhe pa përdorur Google Translate.
Faleminderit për kohën tuaj!

Gjuha origjinale e këngës


Teksti origjinal i këngës
Taksirat që m'ka zan’ mu
hallin tem me ta tregu.

Pash sytë e ballit ije
po t’i them dy fjalë dashnie
Të lutem mos me m’harru !

O marak se ç'më dogje flakë.


E tash po du me fillu
hallin tem me ta tregu.

Amanet dy sytë e shkreta
se ç’po m’djegin si shigjeta
Të lutem mos me m’harru !

O marak se ç'më dogje flakë.
Gjuha e përkthimit


Titulli i përkthyer:


Teksti i përkthyer:


(Mund të lihet bosh)