Më mbaj mend (për 1 muaj)

Gramos Aliu - Dashuria E Pare

Ju lutemi që përkthimi të jetë sa më i saktë dhe pa përdorur Google Translate.
Faleminderit për kohën tuaj!

Gjuha origjinale e këngës


Teksti origjinal i këngës
1. Endem si i marrë,
Rrugëve pafund'
Dashunin' e parë
S'e gjej dot askund

2. Smundem të duroj,
Më ndihmo o Zot
Dua ta takoj
Se më mbytën lot'...

Ref. Ah moj xhan sa shum po vuaj
Mu dogj flak ky shpirti shkret'
Se askush më shumë se mua
Nuk të do në jetë

Dëgjo zemrën, çfarë të thotë
Shihmi lotë që rrjedhin lum'
Jo askush moj në k'të bot'
S'të do më shumë se unë...

3. Shpresë e re m'jep drit'
Dhe të gjallë më mban
Se zemrat tona një ditë
Do t'jenë pranë pranë...

Ref......
Gjuha e përkthimit


Titulli i përkthyer:


Teksti i përkthyer:


(Mund të lihet bosh)