Më mbaj mend (për 1 muaj)

Marjol Rrapaj - Ku Linde Eshte Me Ngrohte

Ju lutemi që përkthimi të jetë sa më i saktë dhe pa përdorur Google Translate.
Faleminderit për kohën tuaj!

Gjuha origjinale e këngës


Teksti origjinal i këngës
Ne dete, dallendyshja shtegetoj
Me la kujtim te bukur, nje folee
[2] Gjith boten brodhi, por jo nuk harroj
Jo nuk harroj te kthehej ne atdhe

[2] Dallendyshe fluturo, anembane neper bot
Asnjeher mos e harro
Ku ke lindur eshte me ngohte

Ne ere shkundi pendet edhe shkoj
Me pershendeti me nje cicerim
[2] Mu duk sikur ne qiell ajo shkroj
Do kthehem ku kam shkuar femijerin

[2] Dallendyshe fluturo,anembane neper bot
Asnjeher mos e harro
Ku
ke lindur eshte me ngohte
Vellezer qe prej fatit jeni ndar
E dieshmja iku shkoi jeto sot
Ju pres me dallendyshen kete behar
Ju pret ky vend i bukur magjiplot
Refreni
Gjuha e përkthimit


Titulli i përkthyer:


Teksti i përkthyer:


(Mund të lihet bosh)