Më mbaj mend (për 1 muaj)

Finesa Sadiku - Mengjesi Ne Fshat

Ju lutemi që përkthimi të jetë sa më i saktë dhe pa përdorur Google Translate.
Faleminderit për kohën tuaj!

Gjuha origjinale e këngës


Teksti origjinal i këngës
O sa bukur, sa kënaqësi nè fshat un kur shkova
sa shun këngë e melodi që n'agim dëgjova.
E i pari zgjohet gjeli "Kikirikuku"
Hello ladies i thot pulave,
My dear ladies! How are you?

REF. 2x:
Pula madhe kryetare, bënte "kokoko"
Not good darling, We are sorry
askush nuk na solli gjë.
E qenushut nga shtëpiza
nxjerrin kokën n'derë,
lëpijne buzët me knaqësi
kane ngrënë zogun e zi.

Miau mjau mjau duke kërcyer,
maçoku me macen vjen,
miau mijau We are sorry
gjith vezet kam ngrën
Kjo që ndodhi at mëngjez,
S'ishte si gjithmonë,
sepse gjyshja ime u zgjua shumë vonë.

REF. 2x:
Pula madhe kryetare, bënte "kokoko"
Not good darling, We are sorry
askush nuk na solli gjë.
E qenushut nga shtëpiza
nxjerrin kokën n'derë,
lëpijne buzët me knaqësi
kane ngrënë zogun e zi.
Gjuha e përkthimit


Titulli i përkthyer:


Teksti i përkthyer:


(Mund të lihet bosh)