Më mbaj mend (për 1 muaj)

Mirjeta Mema - Per Ty

Ju lutemi që përkthimi të jetë sa më i saktë dhe pa përdorur Google Translate.
Faleminderit për kohën tuaj!

Gjuha origjinale e këngës


Teksti origjinal i këngës
Mes mijera syve
un i pash syt e tu, shpirti im
e prej asaj dite
nuk te lash me ik
thon se vjen fati
ateher kur mendon
se gjithcka qe te rrethon
esht shum pak nuk te plotson

jo nuk mundem
jo nuk mundem
te ta them se sa
jam e lumtur
qe te kam ne krah

ref 2x
ty te kam jet
ti me ngjall mu
je dhurata, zoti tka pru
nuk gjendet fjal
te ta tregoj
o sa te dua, te dashuroj

Kur me qesh ti
o zemra ime fluturon, si femij
e dua gjith jeten
te plakem me ty

thon se vjen fati
ateher kur mendon
se gjithcka qe te rrethon
esht shum pak nuk te plotson

jo nuk mundem
jo nuk mundem te ta them se sa
jam e lumtur
qe te kam ne krah

ref 2x
ty te kam jet
ti me ngjall mu
je dhurata, zoti tka pru
nuk gjendet fjal
te ta tregoj
o sa te dua, te dashuroj
Gjuha e përkthimit


Titulli i përkthyer:


Teksti i përkthyer:


(Mund të lihet bosh)