Më mbaj mend (për 1 muaj)

Sabri Fejzullahu - Ta Mbyllim Derën

Ju lutemi që përkthimi të jetë sa më i saktë dhe pa përdorur Google Translate.
Faleminderit për kohën tuaj!

Gjuha origjinale e këngës


Teksti origjinal i këngës
Te kam sjellur shume trishtim
N'vend qe te falja dashuri
Me nget malli me verbim
E bota m'sjell vetmi e merzi
Eh bota m'sjell vetmi e merzi

Ta mbylla deren te lashe te me prisje
Ne heshtje me fale se me deshte shume
Dhe mu lute ngadal,pashe pranveren
Me lejo vetem te te shoh ne gjume

Me lejo vetem te te pershendes
Vetem falje te te kerkoj
Mekati vale n'shpirte te mos me mbes
As vetes me nuk i takoj,as vetes ma nuk i takoj

Ta mbylla deren te lashe te me prisje
Ne heshtje me fale se me deshte shume
Dhe mu lute ngadal,pashe pranveren
Me lejo vetem te te shoh ne gjum
Gjuha e përkthimit


Titulli i përkthyer:


Teksti i përkthyer:


(Mund të lihet bosh)