Më mbaj mend (për 1 muaj)

Miga Hysi - Një Ditë Që Mbetet Në Kujtesë

Ju lutemi që përkthimi të jetë sa më i saktë dhe pa përdorur Google Translate.
Faleminderit për kohën tuaj!

Gjuha origjinale e këngës


Teksti origjinal i këngës
Gjumi s'vjen qe te mbyll syte e mi
mezi pres te cel agimi i ri
Bej cudi sesa shpejt u rita une
shok e miq do kem edhe me shume

Do desha ky mengjes te vije sa me shpejt
se dita e pare ne pune me theret
Diten nis une e gezuar zemer zjarr
vijne zera dhe me sjellin nga c'do ane

Urimi i bardhe me ben me krahe
me fjalen e ngrohte Pune te mbare
Pune te mbare me urojne
ne jete une hyj zemer ngrohte

Dyert hap kjo uzina jone e re
ne kto cast sa fort zemra po me reh
Bej cudi sesa shpejt u rita une
shok e miq do kem edhe me shume
Gjuha e përkthimit


Titulli i përkthyer:


Teksti i përkthyer:


(Mund të lihet bosh)