Më mbaj mend (për 1 muaj)

Faraoni G - Jepma Jepma

Ju lutemi që përkthimi të jetë sa më i saktë dhe pa përdorur Google Translate.
Faleminderit për kohën tuaj!

Gjuha origjinale e këngës


Teksti origjinal i këngës
Maroma ni sherbet
Se jam bo per krevet
Se jam bo mem qu te hoxha
Per ni qike o une u dogja
Ouuuu
Kurr nuk kish ma zorr
Se mos me dite kur osht boll
E tash kam dal prej terezie
E m’kan lujt rruzat prej shpine

Ref. Kastro:
Lerma lerma se pom dhem mu zemra
Kthema kthema shishen n’dor ti lerma
Jepma jepma ose ma jep tjetra
Une po ti them ty k’to fjale krejt nga zemra

E pash ni anderr t’keqe
Isha shtri me ni teneqe
E tem m’boni mu turr lopa
Nuk e di as vet qysh pshtova

Uouu
E t’mu ka ujdis
Ouu ni qik ni yll o I drites
Ish e bardhe o si pamuki
Oh ta zo e ta dugi
Uouu
U vizatu shejtani
I thot melaqes kqyr qka I boni
Tu idhnu e te’m’ nemi
Tum perzuni prej xhehnemi

Ref. 2x Kastro:
Lerma lerma se pom dhem mu zemra
Kthema kthema shishen n’dor ti lerma
Jepma jepma ose ma jep tjetra
Une po ti them ty k’to fjale krejt nga zemra

Sa ma shume une pij
Ma e mire m’dukesh ti

Tum leshun ne fushe te futbollit
Mu ne mes te stadionit
E po pij o qaj me lula
Une publikes seq jav ngula
Uouu
E tem erdh ni njeri
N’tesha t’zeza si referi
E ja nisi po I bjen fyllit
Me ni melodi te karcyllit
Uouu
Kjo kang kur s’mbaron
Sa tjet jeta kjo vazhdon
Sa ta kom shishen ne dore
Kom me pi veq alkool

Ref. 2x Kastro:
Alkooli m’ka ndihmu , ni dakik(minut) me t’harru
E harrova emrin tem , o doktor o shume pom dhem…..
Gjuha e përkthimit


Titulli i përkthyer:


Teksti i përkthyer:


(Mund të lihet bosh)