Më mbaj mend (për 1 muaj)

Hekuran Krasniqi - Ajo Me Mbyti

Ju lutemi që përkthimi të jetë sa më i saktë dhe pa përdorur Google Translate.
Faleminderit për kohën tuaj!

Gjuha origjinale e këngës


Teksti origjinal i këngës
Po t'i qaj hallet
E po te pyes ty o shoku im
A e ke pa?
A eshte e bukur siç ka qen?
Me thuaj te lutem
Me kallxon krejt ç`ka din per te
M'i trego t'gjitha
A eshte e lumtur me ate qe jeten po kalon?

Ref.
Zemra sa sa e don sa e don
Ti nuk e imagjinon (x2)
Ma don trupi
Ma don shpirti
Eshte e mir' ajo zemren ma kputi

Ajo me mbyti (Hekurani)
Sa shume e deshta o shoku im
Po jetoj jeten
Po ksaj si thuhet qe eshte jete
Me ka lan vetem
Per nje genjeshter te tjeter kujt
Do ta ktheja, o ktheja kohen
Vec me e pa edhe njiher me mu

Ref. (x2)
Zemra sa sa e don sa e don
Ti nuk e imagjinon (x2)
Ma don trupi
Ma don shpirti
Eshte e mire
Ajo zemren ma kputi

Zemra sa sa e don sa e don
Ti nuk e imagjinon 2x + 2x
Gjuha e përkthimit


Titulli i përkthyer:


Teksti i përkthyer:


(Mund të lihet bosh)