Më mbaj mend (për 1 muaj)

Free Mc - Nje Komb Nje Komtare

Ju lutemi që përkthimi të jetë sa më i saktë dhe pa përdorur Google Translate.
Faleminderit për kohën tuaj!

Gjuha origjinale e këngës


Teksti origjinal i këngës
Shqiperi! Shqiperi! Shqiperi! Shqiperi!

Te kemi moj Shqipe ne zemer,
per ty dhe jeten japim ne,
te jesh ti Shqipe krenare,
per kete Kombetare qe ke!

S'jane nje, s'jane dy, jane 12milione,
12milione shqiptare qe zemra u gezon.
Nje gjak, nje Flamur, nje Gjuhe amtare,
nje Popull , nje Komb, nje Kombetare!
Nuk eshte vetem loje jo jo nuk eshte e lehte,
te mbash mbi supe Kombin dhe ta ngresh deri te rete,
po eshte e vertete Euro16,
enderra e kaq brezave u be realitet!

(2here)
Te kemi moj Shqipe ne zemer,
per ty dhe jeten japim ne,
te jesh ti Shqipe krenare,
per kete Kombetare qe ke!

Etriti,Elseidi,Andi dhe Mergimi,
Ansi,Debatiku,Ermiri dhe Burimi,
Ergysi, Lediani, Taulanti dhe Ervini,
Valdeti, Herolindi, Amiri dhe Bekimi,
Sokoli, Odisea,Hamdiu dhe Shkelzeni,
De Biasi ne timon dhe Loriku kapiteni,
te gjithe jemi me ju, ne zemrat tona jeni,
bashke ne c'do fitore, dhe ne humbje bashke do jemi!
Nuk mbani nje fanele, por mbani nje Flamur,
Krenar Qe Jam Shqipetar, po, Krenar me shume se kurre!

(4here) SHQIPERI..........

Se ne jemi nje Komb dhe kemi nje Kombetare,
Kombetaren e Shqiponjes qe fluturon ne male,
ndaj "gjelat" duken pula, dhe "cismet" si sandale,
"luanet" duken mace per Zvicren s'pyes fare;
Po edhe nese pyes, pyes per djemte tane,
Pajtimin, Valonin, Granit edhe Xherdan,
se zemren ketu e kane , te Shqipja me dy krena,
jane djemte e Kosoves ky gjak u rrjedh ne vena!

(3here...)
Te kemi moj Shqipe ne zemer,
per ty dhe jeten japim ne,
te jesh ti Shqipe krenare,
per kete Kombetare qe ke!
Gjuha e përkthimit


Titulli i përkthyer:


Teksti i përkthyer:


(Mund të lihet bosh)