Më mbaj mend (për 1 muaj)

Nonda Kajno - Dhimbje Dhe Lot

Ju lutemi që përkthimi të jetë sa më i saktë dhe pa përdorur Google Translate.
Faleminderit për kohën tuaj!

Gjuha origjinale e këngës


Teksti origjinal i këngës
Ne enderr un cdo nat,
Shikoj dy syt e tu,
Cdo nat t’shikoj.
Dhimbje edhe lot,
Ngado qe do te shkoj,
Me mall t’kujtoj. ( 2 here )

Refreni :
Degjoje kete kenge,
Qe zemra ma kendon.
Te dashuroj te dashuroj te dashuroj. ( 2 here )

Ne enderr ty te kam,
Por diten te humbas,
Ah lotet e mij.
Ngado po t e kerkoj,
Valle syt’ a do ti gjej,

Mos me mundo. ( 2 here )

Refreni :
Degjoje kete kenge,
Qe zemra ma kendon.
Te dashuroj te dashuroj te dashuroj. ( 2 here )

Ne enderr un cdo nat,
Shikoj dy syt e tu,
Cdo nat’ t’shikoj.
Ngado po te kerkoj,
Valle syt a do ti gjej,
Mos me mundo.( 2 here )

Refreni :
Degjoje kete kenge,
Qe zemra ma kendon.
Te dashuroj te dashuroj te dashuroj. ( 2 here )
Gjuha e përkthimit


Titulli i përkthyer:


Teksti i përkthyer:


(Mund të lihet bosh)