Më mbaj mend (për 1 muaj)

Nonda Kajno - Sonte Vetem Puthje Dua

Ju lutemi që përkthimi të jetë sa më i saktë dhe pa përdorur Google Translate.
Faleminderit për kohën tuaj!

Gjuha origjinale e këngës


Teksti origjinal i këngës
Ku me erdhe ne keto caste
Ne kete vend te shenjteruar
Mes petalesh ngjyra ngjyra,
Me kurore trendafilash

Si nje ishull I pashkelur
Ti o engjell je per mua
Vetem ty te kam ne zemer
Pushtome ne krahet e tua

Refreni :
Sonte vetem puthje dua
Puthje,puthje vec nga buzet e tua
Nen tingujt e larget te n je kitare
Ne kete nate te bukur te magjishme

Ne vetmine e brishte te kesaj nate
Ndjeva afshin tend,ngrohsine tende
Nga rrahjet e shpirtit tend te vogel
I perhumbur dhe I shtangur mbeta

Oh ne erresiren e kesaj nate,
Syt e njeri tjetrit ne kerkonim
Mos kerko o engjell syt e mija
Nata eshte per buzet jo per syte
Sonte vetem puthje puthje dua
Puthje puthje vec nga syt e tua
U lirova nga ky lemsh I zjarrte
O qe kish mbeshtjelle qenjet tona

Si nje degez lozonjare
Te ndjeva ne qenjen time
Mu afrove ti o engjell
Dhe me puthje si e dehur

Si te verber ne kerkonim
Te marrosur neritjetrin
Puthje te embla dhe te nxehta
Ne zjarrin qe ti ma ndeze
Gjuha e përkthimit


Titulli i përkthyer:


Teksti i përkthyer:


(Mund të lihet bosh)