Më mbaj mend (për 1 muaj)

Nonda Kajno - Shiu I Ngrohtë I Dashurisë

Ju lutemi që përkthimi të jetë sa më i saktë dhe pa përdorur Google Translate.
Faleminderit për kohën tuaj!

Gjuha origjinale e këngës


Teksti origjinal i këngës
Dyzet gersheta ti numurova,
Dhe te ngroha n’gjirin tim.
Kur si pullumba nga shiu I veres,
U strehuam nen cati.

Shiu I veres floket mi lagu,
Vetem buzet mi lage ti.
Sa shume te doja,vetem kur thoshe
Te lutem mos u ndal o shi.
Refreni :
Shiu I veres, shi I ngroht I dashuris
Ma kujton at puthje nen cati.
Lutjen tende aq te embel e digjoj
Te lutem bjer e mos u ndal o shi. ( 2 here )
Gjuha e përkthimit


Titulli i përkthyer:


Teksti i përkthyer:


(Mund të lihet bosh)