Më mbaj mend (për 1 muaj)

Nonda Kajno - Më Cmendi Dashuria

Ju lutemi që përkthimi të jetë sa më i saktë dhe pa përdorur Google Translate.
Faleminderit për kohën tuaj!

Gjuha origjinale e këngës


Teksti origjinal i këngës
Sa u lodha duke pritur
Ndjej vec mall e dashuri
Se ne zemren e lenduar
Me ke mbetur vetem ti

Sa u lodha duke thirrur
Por askush s’po me degjon
Pse o zot me le te vuaj
Pse aq larg o shpirti im

Refreni :
E ndjej zjarrin Brenda meje
Qe e ndeze vetem ti
Me mundon e njejta enderr
Ato sy plot me magji
Me shkoi jeta e permalluar
Me shkoi jeta ne vetmi
Ku me vajti krenaria
Po me cmend kjo dashuri

Ti mu fsheve neper vite
Dhe te humba per gjithmon
Si ta ndal rrekene e loteve
Qe me mbyt me ngasherim

Lunder fati dashuria
Te perplas ku ti se di
Lunder fati jeta ime
Qe me iku ne vetmi

Refreni :
E ndjej zjarrin Brenda meje
Qe e ndeze vetem ti
Me mundon e njejta enderr
Ato sy plot me magji
Me shkoi jeta e permalluar
Me shkoi jeta ne vetmi
Ku me vajti krenaria
Po me cmend kjo dashuri

Sa u lodha duke thirrur
Por askush s’po me degjon
Pse o zot me le te vuaj
Pse kaq larg o shpirt I im
Gjuha e përkthimit


Titulli i përkthyer:


Teksti i përkthyer:


(Mund të lihet bosh)