Më mbaj mend (për 1 muaj)

Nonda Kajno - Mbas Kaq Vitesh Ne Korce

Ju lutemi që përkthimi të jetë sa më i saktë dhe pa përdorur Google Translate.
Faleminderit për kohën tuaj!

Gjuha origjinale e këngës


Teksti origjinal i këngës
Mbi qytet.
Per cdo nate hena e bardhe syrin hedh
Dhe catite i ndricon ngadale
Nje kitare
Tingujt nxjer si nje shpirt
Dhe ne dere i troket dashurija e pare

Refreni :
Mbas kaq vitesh me ty ne Korce
Ne bulevardit ecim te dy
Sa e bukur Korca e jone edhe ti ( 2 here )

Para kohesh
Ne kte vend drit e bardhe e lirise
Ktu u ndez diku neper nate
Ne nje shkolle
Gjuha shqip keta voglushe
Ktu ne Korce
I shnderoj ata ne pishtare

Refreni :
Mbas kaq vitesh me ty ne Korce
Ne bulevardit ecim te dy
Sa e bukur Korca e jone edhe ti ( 2 here )

Te dy Korca po na prêt ne sot
Ky qytet aristocrat
Zonje e vjeter qe nuk haron dot
Serenatat ne sokat ( 2 here )

Refreni :
Mbas kaq vitesh me ty ne Korce
Ne bulevardit ecim te dy
Sa e bukur Korca e jone edhe ti ( 2 here )
Gjuha e përkthimit


Titulli i përkthyer:


Teksti i përkthyer:


(Mund të lihet bosh)