Më mbaj mend (për 1 muaj)

Flori Nazifi - Mos Ik

Ju lutemi që përkthimi të jetë sa më i saktë dhe pa përdorur Google Translate.
Faleminderit për kohën tuaj!

Gjuha origjinale e këngës


Teksti origjinal i këngës
Ti sot po shkon,syte ke me lot.
Koha ndaloi,pa ty se eshte shum ftohttt..
A thua se tani gjithcka mbaroi?
Me thua une po iki larg po shkoj .
Une te themm mos ik, se neser do kete drite.
Me thua se tani gjithcka te harroj,
e si me gjysem zemer te jetoj..
Te lutem mos ik.. neser do kete drite
TE DUA me gjith zemer,TE DUA me gjith shpirt
A do te kthehesh sonte,qe neser te kete drite
TE DUA me gjith zemer,TE DUA me gjith shpirt
Te lutem rri dhe sonte,se neser do kete drite.

A thua se tani gjithcka mbaroi?
Me thua une po iki larg po shkoj
Une te themm mos ik, neser do kete drit.
Me thua se tani gjithcka te harroj
e si me gjysem zemer te jetoj..
Te lutem mos ik.. neser do kete drite.

TE DUA me gjith zemer,TE DUA me gjith shpirt
A do te kthehesh sonte,qe neser te kete drite.
TE DUA me gjith zemer,TE DUA me gjith shpirt
A do te kthehesh sonte,se neser do ket driit.

Si mund te te thoja zemer jo MOS IK ..
Jo mos ik ... jo mos ik
Si mund te te thoja zemer jo MOS IK..
Ti jo mos ik , ti jo mos ik.

TE DUA me gjith zemer,TE DUA me gjith shpirt
A do te kthehesh sonte,qe neser te ket driit.
TE DUA me gjith zemer,TE DUA me gjith shpirt
Te lutem rri dhe sonte,se neser do ket driit.
Gjuha e përkthimit


Titulli i përkthyer:


Teksti i përkthyer:


(Mund të lihet bosh)