04 Band - Te Kam Xhan

Ju lutemi që përkthimi të jetë sa më i saktë dhe pa përdorur Google Translate.
Faleminderit për kohën tuaj!

Gjuha origjinale e këngës


Teksti origjinal i këngës
Ti e di se të kam xhan
Kur më pret në Shadërvan
Muhabeti asht tamam
Oooo asht tamam

A më vjen prej Bazhdarane
A më vjen prej Tabahane
A mos vjen moj prej Kurile
Ti e di se t’du pa hile

Ka shumë ditë pa dalun hiq
Bile as deri n’Kafic
S’je bre larg, je n’Lakuriq
mos më lë si fiq-firiq.

Ralini, tusuzi, baruthane
Ku na humbe, cka u bane

Kur me ece ures se gurit
sikur pala e flamurit

Refreni:
Ka shumë ditë pa dalun hiq
Bile as deri n’Kafic
S’je bre larg, je n’Lakuriq
mos më lë si fiq-firiq
Gjuha e përkthimit


Titulli i përkthyer:


Teksti i përkthyer:


(Mund të lihet bosh)