Më mbaj mend (për 1 muaj)

Linda Shabani - Lamtumir

Ju lutemi që përkthimi të jetë sa më i saktë dhe pa përdorur Google Translate.
Faleminderit për kohën tuaj!

Gjuha origjinale e këngës


Teksti origjinal i këngës
Kur skam pa me sy njeri ma dobt se ty,
Kam besu e kam nendrru shum gjona me ty,
Jam mundu veq te mira ty met bo,
Por meshkuj i hugj cdo gjo,meshkuj i higj cdo gjo.
Jam mundu as me fjal mos met tranu,
Se skam dasht met lendu,ty je kon gjithqka per mu.

REF:
Lamtumir po te them ty lamtumir,
per te dy do jet ma mir,
Do jet shum ma mir,nuk po shkon,
Jo asgjo me zor nuk shkon,
Si nje lule pa arome dashnia jon.

Jo,Kur skam pa me sy njeri ma dobt se ty,
Kam besu e kam nendrru shum gjona me ty,
Jam mundu veq te mira ty met bo,
Por meshkuj i hugj cdo gjo,meshkuj i higj cdo gjo.
Jam mundu as me fjal mos met tranu,
Se skam dasht met lendu,ty je kon gjithqka per mu.

REF:
Lamtumir po te them ty lamtumir,
per te dy do jet ma mir,
Do jet shum ma mir,nuk po shkon,
Jo asgjo me zor nuk shkon,
Si nje lule pa arome dashnia jon.
X2
Gjuha e përkthimit


Titulli i përkthyer:


Teksti i përkthyer:


(Mund të lihet bosh)