Më mbaj mend (për 1 muaj)

Blerta Jakupi - Mir Se Vjen Viti I Ri

Ju lutemi që përkthimi të jetë sa më i saktë dhe pa përdorur Google Translate.
Faleminderit për kohën tuaj!

Gjuha origjinale e këngës


Teksti origjinal i këngës
Viti I Ri
Ja na erdhi Viti I Ri,
plot dhurata plot gezim,
na vjen per te na gezuar,
dhe per te festuar.

Viti I Ri eshte i gezueshem,
spese ne gezojm,
dhe me buzeqeshjen tone,
gezojm te gjithe,
Pra let te them I:Gezuar Vitin e Ri
Gjuha e përkthimit


Titulli i përkthyer:


Teksti i përkthyer:


(Mund të lihet bosh)