Më mbaj mend (për 1 muaj)

Akullthyesit - Clown

Ju lutemi që përkthimi të jetë sa më i saktë dhe pa përdorur Google Translate.
Faleminderit për kohën tuaj!

Gjuha origjinale e këngës


Teksti origjinal i këngës
Larg shoh, pa fund kerkoj,
Pytjet nen mask, si zjarr lotet vlojne.
Kerkova me kot por s'shoh,
si anije nen dallge qe farin kerkon.

Frikesuar nga djajt qe qeshin pa ze,
frikesuar une vura kontraten me te!

Nje faqe qe qesh, nje maske e mbulon!
Asgje nga une sdel, asgje s'me shpeton,
Me denojne,
Fsheh un zine, jo s'me perket!

Qajne e qeshin, fort lodrojne, keto djaj si spektator.
klloun une mbes, e ndaj jush kjo maske me mbron!

Durim jo s'kane bileten shtregojne,
kjo rradhe si gjarper, ne ferr le te shkoje
Paguajne qindarka per njeriun qe qesh.
kete rol memec duartroket.

Viktime e show per ju sot ne skene,
klloun qe qesh poshte ftyre qe ngerdhesh,
duartrokasin shaka, vrull dhe lot,
dhimbja qe qesh dhe zemra qe m'rrejdh lot.

Le t'vershojne
Fsheh une zine qe s'me perket,
qajne e qeshin, fort lodrojne, keto djaj si spektator.
klloun une mbes, e ndaj jush kjo maske me mbron!

Lereeeeee, le t'me shkojne
lereeeeee, le te shkojne lot qe vershojne
qajne e qeshin, fort lodrojne, keto djaj si spektator.
klloun une mbes, e ndaj jush kjo maske me mbron!
Gjuha e përkthimit


Titulli i përkthyer:


Teksti i përkthyer:


(Mund të lihet bosh)