Më mbaj mend (për 1 muaj)

Emir - Dit E Zez

Ju lutemi që përkthimi të jetë sa më i saktë dhe pa përdorur Google Translate.
Faleminderit për kohën tuaj!

Gjuha origjinale e këngës


Teksti origjinal i këngës
Dit e zez per mu.. pi ni qosh po t'shoh
paskan ardh me t'mar qeta krushq spi njoh
paska darsem sot, n'shpi flamuri 'valvon
nan e bab po t'kajn e familja po t'knon

dasem me flamur, e me tupana po vin
po hin n'mahall tu e shkrep alltin
po vin dalngadal e te dera jon afru
plot çika t'reja me defa tu t'knu

dit e zeze per mu.. e pom dridhen kamt
per ty fillimi a per mue dita mramt
po kcejn e spo pushojn, e spo nalen kangt
ku me nejt pa kajt? pa kajt qysh mu majt

u bo ora 3 e dasmort jon qu
ka nis me ra shi, e un spo du me shku
po rri ktu n'ombrell, e po t'pres me dal
edhe une me t'percjell, t'sho me fustan tbardh

REF.:
un sedi po hala tdu
nuk e di qysh t'lash me shku
spata forc as me t'shiku
dit e zez u kon kon per mu

un sedi pse hala tdu
e kom zemer per me t'shkru
spata forc as me t'shiku
dit e zez u kon per mu..

e tu kan dridh syt, veq sa shkele n'der
kur m'pave perball, ke ndryshu kejt çer
tu e çaf at vlla, moter nan e bab
si me dasht edhe mu perher t'fundit mem kap

e je nis ni hap, e m'kalove perskejt
mo se ktheve kryt e n'kerr hype shpejt
ah plot e kan dit, po kejt kishin hesht
ah kejt e kan dit sa shum jena desht

jon bo gati mu nis, mas pot qesin uj
para syve pom ik e me nal nuk po muj
dita ma e keqe n'vitin (2018)
per mu... mo kurxho nuk paska met

nuk harrohet kjo dat kjo dit e kjo nat
se harron ky shpirt deri nqiellin e shtat
t'kisha pas nafak tu t'dasht isha plak
tu t'dasht isha plak, t'kisha pas nafak.
Gjuha e përkthimit


Titulli i përkthyer:


Teksti i përkthyer:


(Mund të lihet bosh)