Më mbaj mend (për 1 muaj)

Xhemi Nokshiqi Muzai & Kole Susaj - Vdeksha Ne Sy Te Tu (Kenge Humoristike)

Ju lutemi që përkthimi të jetë sa më i saktë dhe pa përdorur Google Translate.
Faleminderit për kohën tuaj!

Gjuha origjinale e këngës


Teksti origjinal i këngës
Moj e Mira flokte ne krahe;
me te puth diten spo kam Kahe
Me te puth ne Terr po me vjen gjynahe.

Hej ti vdeksh ne kaçimak,
rak e tak o rake e take
a Medet kuku per ty,

Une vdeksha o ne sy te tu.

Me krye ne hi gjumi te mori,
Miao mjao mjao te Ben maçorri,
te HAN gjELI o te oborri.

Hej ti vdeksh o ne kacimak
rake e tak o rak e tak,
a Medet medet per mu
une vdeksha ne syt tu

Mi ngrim sogjte tuj fluturue
po as jo o nuk me Thue,
PO AS JO O NUK ME THUE
care nuk kie pa fjet me mue

Veç ne Nat me ciik me fjet
nuk te leshojne ethet per 3 vjet.
Nuk te leshojne ethet o per 3 vjet
more plak o qyqani shkret
... Ref Hej ti vdeksh ne kacimak
Rrak e tak o rrak e tak
A medet medet per mu
Une vdeksha ne sy te tu
Hej ti vdeksh ne kacimak
Rrak e tak o rrak e tak.
A medet medet per mu
Une vdeksha ne sy te tu

Ba me te zan ku mund te pushtoje
Me 7 dryna te ngujoj
Me 7 dryna te ngujoje.
Pa me marr pushka nuk te leshoj

Ti ske pushke dhe as pushkalle
Tjeter kund zemra eshte fale
more plak o qyqan i ngrate

Ti ske pushke pi kie pushkalle tjeter kund zemra ashte dhan
More plak o qyqan i shkrete
Gjuha e përkthimit


Titulli i përkthyer:


Teksti i përkthyer:


(Mund të lihet bosh)