Më mbaj mend (për 1 muaj)

Ermira Babaliu & Ardit Gjebrea - Malli Per Nenen

Ju lutemi që përkthimi të jetë sa më i saktë dhe pa përdorur Google Translate.
Faleminderit për kohën tuaj!

Gjuha origjinale e këngës


Teksti origjinal i këngës
Te kaltra agimet purpur jane mbremjet
dhe jeta ben mall dhe gjoksin zgjeron
Kalojne mes zemres gezime dhe dhimbje
e bejne flete qe dridhen kambane qe gjemon

Per mall jo i rende sa vite nje lum bejne mall
dhe malli per nenen mall flori te djek pas
te ndjek pas takimesh porsi deti me shkume
dhe i mbush hapesirat e zemres plot drite i mbush
Gjuha e përkthimit


Titulli i përkthyer:


Teksti i përkthyer:


(Mund të lihet bosh)