Më mbaj mend (për 1 muaj)

Luan Zhegu - Nënat Tona

Ju lutemi që përkthimi të jetë sa më i saktë dhe pa përdorur Google Translate.
Faleminderit për kohën tuaj!

Gjuha origjinale e këngës


Teksti origjinal i këngës
Është një këngë plot dashuri
Vet më vjen e më dhuron
Dhe pranverën sjell në gji
Dhe përherë më shoqëron

Nuk e di a mundem dot
Ç’kam në zemër për të thënë
Për këtë natë aq të ngrohtë
Por si vetëm fjala rron

Ref.
Nënat tona të mirat-o
Dashurinë që ju falë
Kjo këngë e thjeshtë si juve
Për mu sjell veq një mall

Nënat tona të shtrenjtat-o
Zemrën time ju fal
Këngën time për ju këndoj
Ju na rrisni përherë

Dora jote ngrohë këtu
Më ka mbetur qysh fëmijë
Dhe për fjalën aq të urtë
Më merr malli përsëri

Si at ditë më nuk më ke
Por dije unë jam bir për ty
Fjalën nënë kur themi ne
Vetë jeta është aty

Ref.
Nënat tona të mirat-o
Dashurinë që ju falë
Kjo këngë e thjeshtë si juve
Për mu sjell veq një mall
Gjuha e përkthimit


Titulli i përkthyer:


Teksti i përkthyer:


(Mund të lihet bosh)