Më mbaj mend (për 1 muaj)

Djemte E Vjoses - Babait

Ju lutemi që përkthimi të jetë sa më i saktë dhe pa përdorur Google Translate.
Faleminderit për kohën tuaj!

Gjuha origjinale e këngës


Teksti origjinal i këngës
Me kish' then im at',
shtegut te nje mali:
Bir, dy vdesin rruges,
burri edhe kali

Vone me erdh' ndermend,
pse ashtu me tha.
Udhes vdiq dhe vete,
udhen peng me la.

Udhes, me ngjan vjen
une dal per ta pritur.
Ndaj pas tij si era,
Dot se kam arritur.

Bej te te arrij,
e shoh dot ste ngjaj.
Ne udhe te babait,
s'rrendke dot kollaj.
Gjuha e përkthimit


Titulli i përkthyer:


Teksti i përkthyer:


(Mund të lihet bosh)