Më mbaj mend (për 1 muaj)

Argtim Hyseni - Edhe Kur Tmartohesh

Ju lutemi që përkthimi të jetë sa më i saktë dhe pa përdorur Google Translate.
Faleminderit për kohën tuaj!

Gjuha origjinale e këngës


Teksti origjinal i këngës
2x
Edhe kur t'martohesh
Ti mu mos m'harro

2x
Se dhe kur te plakesh ti moj
Zemra ime prap te do

2x
Se dashnia e vertet,
asnjëher gjatë
nuk jeton
Mes luleve del naj therr,
edhe zemrën
ta përvlon

2x
E di qe s'pajtohesh,
ti me tjeter dashni

2x
Por mos e mundo kot vetën
se nder ty nuk mbahet zi

2x
Se dashnia e vertet,
asnjëher gjatë
nuk jeton
Mes luleve del naj therr,
edhe zemrën
ta përvlon
Gjuha e përkthimit


Titulli i përkthyer:


Teksti i përkthyer:


(Mund të lihet bosh)