Më mbaj mend (për 1 muaj)

Flaka Krelani - Garden

Ju lutemi që përkthimi të jetë sa më i saktë dhe pa përdorur Google Translate.
Faleminderit për kohën tuaj!

Gjuha origjinale e këngës


Teksti origjinal i këngës
Thone qe vuajtja sjell progres
Por une prap lot prej syve qes
E kalumja me kohe vdes
Ata veq thone, e une ende pres
Mundona kujtimet me i fundos, ato veq qelin
Kujtime te reja mbjellin
Nuk ndahen, si Hana me Diellin

2x
Kam nevoje per pak vetmi,
Pak qetesi, me u largu nga kjo dashni

Ref.:
Mendoj per ty
Jetoj per ty
Deri ne pafundesi
Ku ishe ti, ne ket histori
Mendoj per ty
Jetoj per ty
Deri ne pafundesi
Ne ket histori, ku ishe ti

Kohes e fatit po i lypi arsy
Ate dit qe u lidha me ty
Pse t'pash ne sy
Dashni e mbyllun me drry
Me ndjek si hije, kudo qe shkoj
Me shpres qe do te takoj
E kujtimet tona
Me dashni te re ti mbuloj

2x
Kam nevoje per pak vetmi,
Pak qetesi, me u largu nga kjo dashni

Ref.:
Mendoj per ty
Jetoj per ty
Deri ne pafundesi
Ku ishe ti, ne ket histori
Mendoj per ty
Jetoj per ty
Deri ne pafundesi
Ne ket histori, ku ishe ti
Gjuha e përkthimit


Titulli i përkthyer:


Teksti i përkthyer:


(Mund të lihet bosh)