Më mbaj mend (për 1 muaj)

Hyrja është kryer me sukses!

Erion Koxha & Era Koxha - Syt E Nënës

Ju lutemi që përkthimi të jetë sa më i saktë dhe pa përdorur Google Translate.
Faleminderit për kohën tuaj!

Gjuha origjinale e këngës


Teksti origjinal i këngës
Flad i embel pranveror
nur i malit me debor
rreze dielli qe me ngroh
syrin nenes ku ja shoh.

Hene e hijshme neper terr
nje krem qe nuk shterr
vese livadhi qe ushqen
syr I nenes ngazellen.

Kenge bilbili ne agim
kupe qielli ne kaltrim
shend i yjeve qe shkelqen
syri I nenes ngazellen.

Buzqeshje qe perterin
perkedheljeqe sheron
fjal e embel ledhaton
syri i nenes me freskon.
Gjuha e përkthimit


Titulli i përkthyer:


Teksti i përkthyer:


(Mund të lihet bosh)