Më mbaj mend (për 1 muaj)

Mozzik - Nana

Ju lutemi që përkthimi të jetë sa më i saktë dhe pa përdorur Google Translate.
Faleminderit për kohën tuaj!

Gjuha origjinale e këngës


Teksti origjinal i këngës
[Chorus x3]
O nana krejt senet vec per ty i bona
Suksesi edhe krejt fama
Ty te takojne, merri krejt nana, o nana

Ja pata nis diku n'vitin 2009
E afer meje vec nje babe edhe nje nane
E shkaku jem shum here jan kon t'perlam
E shkaku jem shum here jan kon gati t'ndam
Shume here n'dhome nonen e kam pa po kan
Tha keq djali jem, naper kong po shan
M'tha mos harro kurre baba yt cfare pune man
E me qat pune neve krejtve na mban
Se harrova baben e kam arsimtar
Une 8 vjet shkolle, ai 18 vjet n'ditar
Gjithmone me shprese nje dite me bo krenar
Mu bind, mu ni mire kon e ka djale

O baba per ty un krejt majat i kapa
Vec per juve kurre n'jete nuk u nala
I gatshem ca te m'del perpara
Me jeten gjithmone tu bo gara
O baba, o babababababaaaa
O babababababa

[Chorus x2]
O nana krejt senet vec per ty i bona
Suksesi edhe krejt fama
Ty te takojne, merri krejt nana, o nana

O shume sene m'sillen n kry si n'femijeri
O pasha Zotin zemra mi ke ngri
Kur i pasha t shpise tu hi veresi
Qe une mire me hanger yo une mire me pi
Pasha vllaun nuk um vjen marre
Jam kon broke kam lyp edhe cigare
Familjes i mungojshin shum gjona elementare
Get duhet me bo dicka o vlla, me bo naj pare
A mu kthy n shkolle, a me shit droge
A me shit bari, a me shit coke
Provum gjithcka, erdhem gjithka, prekem gjithcka
Nalu vlla se sjena kta na
Ne kena andrra vlla, kena vizion
Zoti vonon thojn po nuk harron
Na kena jete vlla a po harron
Me 2 Euro vlla jan bo 2 milion, me 2 Euro vlla jan bo 2 milion
Me 2 Euro vlla jan bo 2 milion, me 2 Euro vlla jan bo 2 milion
Jan bo 2 milion

[Chorus x4]
O nana krejt senet vec per ty i bona
Suksesi edhe krejt fama
Ty te takojne, merri krejt nana, o nana
Gjuha e përkthimit


Titulli i përkthyer:


Teksti i përkthyer:


(Mund të lihet bosh)