Më mbaj mend (për 1 muaj)

Hyrja është kryer me sukses!

Uran Dervishi - Shoku Im

Ju lutemi që përkthimi të jetë sa më i saktë dhe pa përdorur Google Translate.
Faleminderit për kohën tuaj!

Gjuha origjinale e këngës


Teksti origjinal i këngës
2x
C'mu shfaqe ti, tek ecje rruges i vetmuar
Si nje femi, ti po kerkoje pagez drite
Si ne rini, por syte e tu te bukur u verbuan
Nuk e di pse erresiren dashuruan
O shuku im, o shoku im, o malli im

Refren:
Po rri me ty, o shok i femiris kurr s'te harroj
Qe drite syve jeten ta erresoj
...dhe syte e tu pa drite sme voshtrojn
...dhe syte me mi me drite lot lotojn
O shoku im, o shku im, o malli im
O shoku im, o shku im, o malli im

2x
Te thirra ty, tek ecje rruges i vetmuar,
Si nje femije, nje zog i zbardhur krejt nga vesa
Te shihte ty, ne at cast kujtova une rinine
Kur vajzave u falnjim dashurine
O shuku im, o shoku im, o malli im

Refren: 2x
Po rri me ty, o shok i femiris kurr s'te harroj
Qe drite syve jeten ta erresoj
...dhe syte e tu pa drite sme voshtrojn
...dhe syte me mi me drite lot lotojn
O shoku im, o shku im, o malli im
O shoku im, o shku im, o malli im
Gjuha e përkthimit


Titulli i përkthyer:


Teksti i përkthyer:


(Mund të lihet bosh)