Më mbaj mend (për 1 muaj)

Tuna - Plagë

Ju lutemi që përkthimi të jetë sa më i saktë dhe pa përdorur Google Translate.
Faleminderit për kohën tuaj!

Gjuha origjinale e këngës


Teksti origjinal i këngës
[Pjesa 1]
Thojnë, kur ja nis
Me pas diçka me dikon
E mshelim njonin sy
E për me nejtë me dikon
I mshelim të dy sytë
Unë nuk e di çysh rashë
N'dashni me ty...

Thojnë që koha
Dalëngadalë e shëron çdo plagë
E çdo ditë që po kalon
Mu veç ma shumë zemra m'qet flakë
Unë s'kom me t'lon përmerniher
Po kom me t'lon pak e nga pak

[Refreni x2]
Unë kom mu bo si ti
Ma nuk ka me ma ni
Jetoj'o pa dashni
U m'sova unë nga ti

[Pjesa 2]
Ky qytet o shumë i vogël unë e di
N'çdo rrugë gjithkah
Ti zonin tem ki me ni
Krejt urat që dikur m'kanë pru' dej' te ti
Unë kom m'i djegë, ti mos u prek...

Ky qytet o shumë i vogël
E ty kurrë nuk ta ka ni
Që ni ditë fjal't dej te unë'o kanë me mrri
E krejtë për fund të uroj çdo ditë vetmi
Një jetë n'vetmi

[Refreni x2]
Unë kom mu bo si ti
Ma nuk ka me ma ni
Jetoj'o pa dashni
U m'sova unë nga ti

[Refreni x2]
Unë kom mu bo si ti
Ma nuk ka me ma ni
Jetoj'o pa dashni
U m'sova unë nga ti
Gjuha e përkthimit


Titulli i përkthyer:


Teksti i përkthyer:


(Mund të lihet bosh)