Më mbaj mend (për 1 muaj)

Rifadije Graiqevci - Urime Qika Jem

Ju lutemi që përkthimi të jetë sa më i saktë dhe pa përdorur Google Translate.
Faleminderit për kohën tuaj!

Gjuha origjinale e këngës


Teksti origjinal i këngës
Sot ushton tupani
Qefë ma t‘madh nana nuk ka
Kanagjegjin dasem me ba

Drridhet buza nanes
nuk jan lote idhnimit
kta jan veç lot gezimi

Çofsh më fat moj bij
e më gjitha t‘mirat
Zoti ti plotsoft të gjitha deshirat

Çofsh më fat moj bij
gjitha t‘mirat në jet
Nga ju dy pëllumba
u baft një qytet

Nanës po i qesh nuri
per vajzen e vet
Loti lotin nuk ja pret
Zemra nanës thot:
„Si çika jon nuk ka,
per të kallim një dunja“

Çofsh më fat moj bij
e më gjitha t‘mirat
Zoti ti plotsoft të gjitha deshirat

Çofsh më fat moj bij
gjitha t‘mirat në jet
Nga ju dy pëllumba
u baft një qytet

Çofsh më fat moj bij
e më gjitha t‘mirat
Zoti ti plotsoft të gjitha deshirat

Çofsh më fat moj bij
gjitha t‘mirat në jet
Nga ju dy pëllumba
u baft një qytet
Gjuha e përkthimit


Titulli i përkthyer:


Teksti i përkthyer:


(Mund të lihet bosh)