Më mbaj mend (për 1 muaj)

JimmyRockF - Nje Kenge Per Nenen

Ju lutemi që përkthimi të jetë sa më i saktë dhe pa përdorur Google Translate.
Faleminderit për kohën tuaj!

Gjuha origjinale e këngës


Teksti origjinal i këngës
eja kendej mos ri atje larg
eja kendej afer per cdo cast
eja kendej ri ktu me na
se pasuria nuk esht gjithcka
zemra ka shum fjale me fol
germat dora s,shkrune eshte lodh
me vjen te qaj dhe te vajtoj
per kohen qe na kaloj
a e mban ne mend? kur ishim ne shtepi
ti edhe une e kishim nje ender
buk kryp zemer, afer nenes
koha shkoj moj zemer mjer
largesija e ban t,veten tash
ftohen shpirtnat ndjenjat jan tu vdek
me duket sikur asnje fjale s,thash
a e mban ne mend? kur ishim ne shtepi
ti edhe un e kishim nje ender
buk kryp zemer, afer nenes

kjo poezi esht e kushtuar per nenen Latife dhe gjith nenat qe i kan rit fmit e vete me mish e me shpirt.
teksti i shkruar nga Jimmyrockf
Gjuha e përkthimit


Titulli i përkthyer:


Teksti i përkthyer:


(Mund të lihet bosh)