Më mbaj mend (për 1 muaj)

Erik Lloshi - Zhgënjimin Kisha

Ju lutemi që përkthimi të jetë sa më i saktë dhe pa përdorur Google Translate.
Faleminderit për kohën tuaj!

Gjuha origjinale e këngës


Teksti origjinal i këngës
E di
sa do doja une,
Sa do doje ti,
Dhe prape ne heshtim.
Te dhashe une zhurme,
Veç zhurme dhe jo burrni,
Vetem pasiguri, drejtimin s'kisha.

REF.:
Arrita ne nje pike une duke qare
Aty ku edhe mendja s'ma kish marre.
Pa dashuri, pa shoqni, mbeta vetem.
Dhe zgjata doren fort per ta rimarre,
Ate qe vet e ngrita zvarre, zvarre
Ne thellesi, nuk di, s'e si.

Erdhe ti,
ne jeten time rri,
Pa e ditur se,
Pa gjak un isha.
Une porsi nje femi,
S'te fala dashuri,
Zhgenjimin kisha

Oo... zhgenjimin kisha
Femi un isha
Ooo... zhgjenjimin kisha
Femi un isha...

REF.:
Arrita ne nje pike une duke qare
Aty ku edhe mendja s'ma kish marre.
Pa dashuri, pa shoqni, mbeta vetem.
Dhe zgjata doren fort per ta rimarre,
Ate qe vet e ngrita zvarre, zvarre,
ne thellesi, nuk di, s'e si.
Gjuha e përkthimit


Titulli i përkthyer:


Teksti i përkthyer:


(Mund të lihet bosh)