Më mbaj mend (për 1 muaj)

Fatmir Shahini & Rajmonda Bircaj - Ike Bije E Nenes

Ju lutemi që përkthimi të jetë sa më i saktë dhe pa përdorur Google Translate.
Faleminderit për kohën tuaj!

Gjuha origjinale e këngës


Teksti origjinal i këngës
[Fatmiri:]
ike, ike more xhadene
Jotem vetem pi kafen

[Rajmonda:]
te kiaha cupe te vogel
E te therrisja shpirt e moter

[Te dy:]
ty te kishim cupe e djale
Per ty malli do na marre
Hajde bije e na shiko
Te qajm hallet cmallemi moj

REF.:
[Rajmonda:]
ike bije e nenes o nuri shtepise
[Fatmiri:]
o bije e babait moj
Cupe e pleqeris
[Rajmonda:]
te te puth moj bije
[Fatmiri:]
lotet ke ne paje
[Te dy:]
kthehu mos harro moj bije nenen she baban
Dashuria dhe femija
U martua gjith cuperia
Dashuria dhe femija u martoft gjith djemuria o po po...

[Rajmonda:]
te rritem te vogel fare
Te vogel sa nje manare

[Fatmiri:]
me buk misri dhe papare
Vjen nje djal te mer per fare

[Te dy:]
cupa eshte der e botes
Nje djal ja mer mend e kokes
Ne e rritem me mundime
Ai thot esht nusja ime

REF.:
[Rajmonda:]
ike bij e nenes
O niri shtepise
[Fatmiri:]
o bije e babait moj
Cupe e pleqerise
[Rajmonda:]
te te puth moj bije
[Fatmiri:]
lotet ke ne paje
[Te dy:]
kthehu mos harro moj bije nenen dhe babane
Dashuria she femija u martua gjith cuperia
Dashuria dhe femija u martoft gjith djemuria po po...

[Rajmonda:]
kur cupa mer burr martohet
Kur i thot te trashegohet

[Fatmiri:]
porosite thoj dy fjale

[Te dy:]
e mos harro nenen e babane
Duaj vjerren edhe vjerrin
Se ata te dhen mbretin
Nje kafe me pak sheqer
E fjal te embel ju u (...)

REF.:
[Rajmonda:]
ike bij e nenes o nuri shtepise
[Fatmiri:]
o bij e babait moj
Cupe e pleqeris
[Rajmonda:]
te te puth moj bije
[Fatmiri:]
lotet ke ne paje
[Te dy:]
kthehu mos harro moj bije nenen dhe babane
Dashuria dhe femija u martua gjith cuperia
Dashuria dhe femija u martoft gjith djemuria po po...
Gjuha e përkthimit


Titulli i përkthyer:


Teksti i përkthyer:


(Mund të lihet bosh)