Më mbaj mend (për 1 muaj)

Madkid - Mos Hajde Knej

Ju lutemi që përkthimi të jetë sa më i saktë dhe pa përdorur Google Translate.
Faleminderit për kohën tuaj!

Gjuha origjinale e këngës


Teksti origjinal i këngës
Verse 1

A ta pret menja, ty ca bone
Jom rrit me djem tirone
Rronjët i kom krejt dibrone
Rri me cuna p*dha none
Bojn sene qe ti s’menoshe
Mshelesh n’dhom knej po kalove
Kom njerz që mshelin dosje

Çunat folin drejt e përpara
Lëvizin mjete pa targa
Fol keq kërcet patllakja
Bona ça s’bona edhe kur s’pata

(Ha Bang)

Ti mos fol keq
Kesen nën bole që n’klas t’pest’
Boje ça t’thash ti ça po pret
Krejt bërtasin “Mos Hajde Knej”

Ref. x4
Krejt bërtasin “Mos Hajde Knej”

Verse 2

Kta p*dha po tuten mas pari
Kta refugjat ta shkrepin te balli
I ka msu rruga dhe jeta o lali
Nga lavazhier tu u bo bos malli

Shqipet e ferrit, shqipet e venit
Jo menjen te ty po menjen te leki
Allahu i madh, s’din ça osht shteti
16 çuna ti rrëzoj nga djepi

Llafe “pa-pa”, s’di ça jon kta
Llafe jon kta, per llafe s’ëm ha
Folin kta kot e s’din kurgja
AK kërcet “pa-pa-pa-pa” x2

Ref. x4
Krejt bërtasin “Mos Hajde Knej”
Gjuha e përkthimit


Titulli i përkthyer:


Teksti i përkthyer:


(Mund të lihet bosh)