Më mbaj mend (për 1 muaj)

Neki Emra - I Thua Vetes Nanë

Ju lutemi që përkthimi të jetë sa më i saktë dhe pa përdorur Google Translate.
Faleminderit për kohën tuaj!

Gjuha origjinale e këngës


Teksti origjinal i këngës
Cdo nate une po pi,deri ne agim
Askuj o si flas, o per hallin Tim
O bene oh 3 vjet, vec vetem une po rri
Vec nje mik une e kam, vec goten oh te mbushur me raki

Po te tregoj, vetem ti ta dish
Dikur e kam dasht i cmendur so femi
Mka dasht dhe ajo po nan e saj sna la
E martoi me tjeter kend,e martoi vec per luks e per para

Po pi e do te pi, per at dashuri
Sot skam tjeter mik pos ksaj gote me raki
I thua vetes nan, e more vajzen ne qafe
E martove me ate qe sa ka dasht•2

Sot qe po te kendoj me thuaj si jeton
Mos valle ti vajton,as luksin se shijon
Kur nje dite me sheh ne sy a me shikon
Apo ndoshta do te me genjesh
Se ti me ke harru dhe nuk me do

Po pi e do te pi,per at dashuri
Sot skam tjeter mik pos ksaj gote me raki
I thua vetes nan, e more vajzen ne qafe
E martove me ate qe se ka dasht•2
Gjuha e përkthimit


Titulli i përkthyer:


Teksti i përkthyer:


(Mund të lihet bosh)