Më mbaj mend (për 1 muaj)

Hyrja është kryer me sukses!

Mevlan Kurtishi - Si Nje Yll

Ju lutemi që përkthimi të jetë sa më i saktë dhe pa përdorur Google Translate.
Faleminderit për kohën tuaj!

Gjuha origjinale e këngës


Teksti origjinal i këngës
Si një yll i kputun
Erdhe n’mesin tonë
Muhamed i dashur
Mëshira e jonë.

Paqen bota njohu
Dhe kuptimin mori
Kur zani ma i bukur
Tokës i foli.

اللهم صلي وسلم وزد وبارك
على النبي محمد وآل محمد
سيد الرجال المفدى
يا بحر الجمال يا محمد

Urtesitë e jetës
Ia fale çdokujt
Asnjë shpirt i gjallë
S'deshe me vujt.

Si hana në qiell
Që shndërit dynjanë
Toka lulëzoi
Kur pa Mustafanë

اللهم صلي وسلم وزد وبارك
على النبي محمد وآل محمد
سيد الرجال المفدى
يا بحر الجمال يا محمد
Gjuha e përkthimit


Titulli i përkthyer:


Teksti i përkthyer:


(Mund të lihet bosh)