Më mbaj mend (për 1 muaj)

Mevlan Kurtishi - Al Mukhtar (مولانا - المختار)

Ju lutemi që përkthimi të jetë sa më i saktë dhe pa përdorur Google Translate.
Faleminderit për kohën tuaj!

Gjuha origjinale e këngës


Teksti origjinal i këngës
المختار

يا ايها المختار من خير الورى
خلقا وخلقا بالكمال توحد

يا من قد جئت فينا
بالهدى والحب دينا
أنت يا بدر المدينة
خير خلق الله

من ندى عينيك نور
إسمك الحاني سرور
فيه كم دارت بدور
خير خلق الله

كل ما في الكون صلى
ضاء من بدرٍ تجلى
حبه في القلب حلّا
خير خلق الله

صلى مولانا عليك
ما حنَّ قلبي اليك
هذه روحي لديك
خير خلق الله
Gjuha e përkthimit


Titulli i përkthyer:


Teksti i përkthyer:


(Mund të lihet bosh)